Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 5, 2020

Scroll to top

Top

468 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY – Ja formacioni i mundshem i Interit: Antonio Conte po shkon drejt konfirmimit te D’Ambrosios

E FUNDIT NGA SKY – Ja formacioni i mundshem i Interit: Antonio Conte po shkon drejt konfirmimit te D’Ambrosios
Inter Club Staff

Vetem pak caste me pare kane ardhur disa konfirmime per sa i perket zerave qe kane qarkulluar sot per formacionin e mundshem te Interit.

Zikalterit e Contes do te perballen vetem pas 2 oresh ne Camp Nou kunder djemve te Valverdes dhe nga tifozet ka shume pritshmeri per kete ndeshje e cila mund te vendose shume per te ardhmen e Interit ne Champipns League.

Sipas asaj qe tregon vetem pak minuta me pare Sky Sport, me sa duket Antonio Conte e ka vendosur formacionin anti-Barcelona.

Sipas SkySport 24 gjithmone, duke pare mungesen e Romelu Lukaku ne repartin e sulmit, dyshja sulmuese e Interit do te perbehet nga Lautaro Martinez dhe Alexis Sanchez.

Nderkohe, eshte konfirmuar edhe blloku mbrojtes e perbere nga Godin, De Vrij dhe Skriniar.

Ne mesin e fushes nderkohe, hapsire per Barella, Brozovic dhe Sensi. Konfirmohet gjithashtu edhe D’Ambrosio ne krahun e djathte dhe Asamoah ne te majtin.

FORMACIONI I MUNDSHEM I INTERIT PRITE TE JETE KY (3-5-2):

Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah; Lautaro, Sanchez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.