Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

532 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Edhe Pirlo i hedh syte nga Interi: “Nuk ka problem per Champions, sepse tani perpara kemi…”

Edhe Pirlo i hedh syte nga Interi: “Nuk ka problem per Champions, sepse tani perpara kemi…”
Inter Club Staff

Andrea Pirlo, menjehere pas ndeshjes Juventus-Porto, ka folur per mikrofonat e Sky Sport 24 per ndeshjen e humbur, por ai ka folur edhe per Serie A.

“Kemi bere shume gabime ne keto dy ndeshje me Porton. Per mendimin shume gabimet kane qene te shumta.”

“Eshte normale qe te eleminohesh kur ti tregon kaq shume pasiguri ne kete faze te kompeticonit ku lufta eshte me e madhja.”

“Barriera? Ne zgjedhim se kush do te shkoje ne barriere, kane menduar se mbase distanca ishte e madhe per nje gjuajtje aq te rrezikshme. E kane paguar shtrenjte ate gabim. Zakonisht nuk ndodh, por kesaj radhe na shkoi keq.”

“Por tani duhet te ecim perpara. Duhet ta harrojme kete ndeshje menjehere. Nuk duhet te mendojme shume per Champions.”

“Tani kemi kampionatin, ku do te bejme gjithcka per te kapur vendin e pare dhe ka shume ndeshje per tu ngjitur ne klasifikim.”

“E dime se duhet te perveshim menget, por kampionati eshte i hapur dhe e kemi aty per ta kapur te gjithin.”

“Jemi te bindur per aftesite tona dhe te lojtareve tane te rinj. E ardhmja? Nuk e di, jam i qete. Une kam nje projekt te gjate.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.