Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

705 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

EL, Inter debutim me Dnipro ne Ukraine, ndoshta…

EL, Inter debutim me Dnipro ne Ukraine, ndoshta…
Bujar Berishaj

UEFA sapo ka leshuar orarin e ndeshjeve per ndeshjet e fazes se grupeve te Europa League me Interin qe do te debutoj ne Ukraine kunder Dnipro me 18 shtator. UEFA, megjithate ka bere te ditur se vendimi perfundimtar per ta luajtur kete kete ndeshje ne Ukraine ose jo do te merret javen e ardhshme. Pastaj Inter do te luaj dy ndeshje si vendas kunder Qarabag (2 tetor) dhe Saint-Etienne (23 tetor) . Grupi do te mbyllet me 11 dhjetor kunder Dnipro ne San Siro. E rrezikshme transferta e Qarabag me 27 nentor per shkak te kushteve klimatike.

Ky eshte kalendari i plote dhe detajet:

Dnipro – INTER 18/09/2014 ora 19:00
INTER – Qarabag 02/10/2014 ora 21:05
INTER – S-Etienne 23/10/2014 ora 21:05
S-Etienne – INTER 06/11/2014 ora 19:00
Qarabag – INTER 27/11/2014 ora 21:05*
INTER – Dnipro 11/12/2014 ora 19:00

*Orari i ndeshjes Qarabag-Inter nuk eshte konfirmuar ende

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.