Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Europa League

Europa League – Interi niset per ne Tel Aviv neser ne mengjes: Rikthimi ne Itali eshte parashikuar per…

22/11/2016, 11:53 |

Interi, pas barazimit ne derby, eshte rikthyer menjehere ne pune per te pergatitur ndeshjen e Europa League te se enjtes.

Skuadra do te gjendet edhe sot ne dreke ne Appiano ku do te zhvilloje stervitjen e … Read More

De Boer: “Ju lumtë djema, shumë disiplinë. Goli fantastik, Samiri fantastik! Për mua…”

20/10/2016, 21:46 |

Një fitore thelbësore, me rëndësi jashtëzakonisht të madhe, për zikaltërit të cilët mposhtën Southamptonin: tri pikë të cilat e mbajnë në jetë objektivin evropian të Interit. Mund të buzëqesh Frank De Boer, për një rezultat i cili e … Read More

Preview Inter-Southampton: Banega jashte, Gnou ne 4-3-3. Eder nga 1? Ndersa Saints me Tadic, Long e Austin…

20/10/2016, 9:21 |

Ndeshje teper e rendesishme per Interin e Frank de Boer, e detyruar sot qe te fitoje medeomos 3 piket per te mos kompromentuar akoma me shume kete sezon qe sapo ka filluar.

Ne grupin K, gjerat … Read More

De Boer: “Luajme si amatore ne EL, tani mjaft. Dhe nuk mund te kthejme gjithmone rezultatin. Roma? Kam besim te…”

29/09/2016, 23:05 |

Frank De Boer komenton per Inter Channel humbjen kunder Sparta Praga: “Kur fillojme nje ndeshje ne kete menyre nuk mund te fitojme kurre. Qendrimi eshte gjithmone gjeja me e rendesishme. Kemi humbur topin shume lehte, eshte e pashpjegueshme. … Read More

Sparta Praga-Inter: de Boer këmbëngul në 4-2-3-1. Palacio sulmuesi i vetëm, Icardi…

29/09/2016, 9:17 |

Rifillon nga Praga rruga e Interit në fazën e grupeve të Europa League. Formacioni zikaltër, pas humbjes kundër Hapoel, pothuajse është i detyruar t’i marrë tri pikët kundër Spartës. Frank de Boer, nuk ndërron ide, dhe këmbëngul në … Read More

Corriere della Sera – Inter, kalimi i grupit ne EL mund te jete shtyse e tratatives me ZTE

29/09/2016, 0:03 |

Interi ka nje motiv me shume per te gjetur, me nje fitore ndaj Sparta Praga, rrugen e duhur ne Europa League, kompeticion ne te cilin eshte nisur ne menyre jo te mire pas humbjes me Hapoel.

Read More

Sky Sport – Sparta Praga-Inter, formacioni i mundshem i De Boer: Murillo favorit ndaj Miranda

28/09/2016, 20:15 |

 Me pak se 24 ore larg Sparta Praga-Inter, ndeshja e dyte e grupit K te Europa League, Frank De Boer duket se ka vendosur 11-shen startuese qe do te zbres ne fushe.

Dyshimi i vetem eshte … Read More

Brozovic, pese ‘perlat’ qe kane nevrikosur De Boer. Ja te gjitha fajet e kroatit…

26/09/2016, 12:17 |

Jo vetem Kondogbia. Edhe Marcelo Brozovic duhet te djeresise shume qe te rikthehet ne syte e De Boer si nje lojtar kandidat per te luajtur.

Kroati, sic shpjegon Repubblica, nuk eshte i ri ne berjen lajm … Read More

Preview Inter-Hapoel: De Boer do hedhe ne fushe nje 4-3-3 me Brozo, Palacio dhe Eder. Jashte Perisic…

15/09/2016, 10:01 |

Inter rikthehet ne Europe pas dy sezonesh.

Hera e fundit qe zikalterit luajten ka qene ndaj Wolfsburg me ate humbje te hidhur ne 1/8. Ishte Marsi 2015, Mancini sapo kishte mare drejtimin nga Mazzarri vetem pak … Read More

Sky – EL, ne sulm Eder, Palacio e Biabiany. Banega jashte. Hapesire per…

14/09/2016, 17:33 |

Andrea Paventi per Sky Sport 24 ka dhene te rejat e fundit per Interin ne prag te ndeshjes se Europa League neser kunder Hapoel.

Pavaresisht vullnetit per t’i dhene vazhdimesi formacionit, De Boer – i qete … Read More

De Boer: “Duam t’i fitojme te gjitha ndeshjet si vendas, por respektojme Hapoelin. Juve? Do te mendojme pastaj”

14/09/2016, 17:14 |

Interi luan neser ndeshjen e pare ne Europa League per sezonin e ri dhe ne sallen e konferences per shtyp, pervec Icardit, padyshim eshte edhe trajneri holandez Frank De Boer. Keto jane fjalet e tij:

Sa … Read More

Icardi: “Shume lider te Interi. Ndjehem mire me 4-2-3-1. Argjentina, une jam gati por vendos trajneri”

14/09/2016, 16:45 |

Perkrah Frank De Boer per konferencen per shtyp para ndeshjes se neserme te Europa League, eshte edhe kapiteni i Interit, Mauro Icardi, qe vjen nga nje dopiete vendimtare te dielen e kaluar kunder Pescaras. Keto jane pergjigjjet e tij … Read More

Sparta Praga, Southampton dhe Hapoel Beer-Sheva: ja kundershtaret e Interit ne EL

26/08/2016, 23:03 |

Vazoja ka dhene verdiktin e saj, Inter ka njohur me ne fund kundershtaret ne Europa League.

Sparta Praga, Southampton dhe Hapoel Beer-Sheva, tre kundershtare jo edhe shume te njohura por qe nuk duhen nenvleresuar. Kualiteti i rendesishem i Sparta … Read More

Gazzetta – Denimi nga UEFA nje liste e reduktuar per EL: A mund te rekuperoje Interi nje element?

23/08/2016, 9:55 |

Drejtuesit e Interit dhe drejtuesit e UEFA-s jane ne kontakt konstant keto dite sepse po diskutohet per denimin qe UEFA i ka dhene Interit ne sezonin e shkuar per tejkalim te Fair Play Financiar, duke i reduktuar listen … Read More