Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,131 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gattuso, cfare fjalesh: “Serie A kete sezon do te jete spektakolare. E keni pare Interin? Kane bere…”

Gattuso, cfare fjalesh: “Serie A kete sezon do te jete spektakolare. E keni pare Interin? Kane bere…”
Inter Club Staff

Ne kete fundjave do te filloje ne te njejten kohe edhe La Liga Spanjolle, por edhe Serie A, kampionati italian i futbollit.

E per kete gje ka folur Gennaro Gattuso qe eshte tranjeri i ri i Valencias dhe qe do te beje gjithashtu debutimin kete fundjave.

Tranjeri ka folur per La Gazzetta dello Sport ku ka thene fjale vertete te bukura per tifozet e Interit ne pergjithesi dhe te abonuarit e saj.

“Per mua ne Itali kete vit ka tre favorite: Inter, Juventus dhe Milan. Jane tre skuadra qe jane te konsoliduara per te luftuar”.

“Por do te shtoj edhe Romen qe ka levizur me shume ne merkato dhe qe ka sjelle ne Itali nje enuziazem me te madh”.

“Po Inter e keni pare? Ka bere 41000 abonime. Nje numer teper i madh. Edhe Milan eshte pas tyre per abonime.”

“Per mua jane sinjale shume pozitive keto, qe tregojne shume. Serie A mbetet gjithmone shume mahnitese per ne”.

“Eshte nje turne ku taktika ben ligjin dhe sinqerisht nuk e di se kush do ta fitoje. Por ajo qe mund te them eshte se ne 6 apo 7 vitet e fundit Serie A ka ndryshuar per mire”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.