Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

519 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian sulmon Conten: “E kuptoj Conten: i duket vetja se eshte te Juventusi dhe…”

Gazetari i njohur italian sulmon Conten: “E kuptoj Conten: i duket vetja se eshte te Juventusi dhe…”
Inter Club Staff

Deklaratat e Antonio Contes pas ndeshjes se djeshme kane bere qe te diskutohet shume menjehere pas tyre.

Tranjeri i Interit eshte shprehur shume i shqetesuar dhe i pakenaqur sepse tek Interi nuk eshte ndjere i mbrojtur.

Sipas tij, as ai por as skuadra nuk eshte mbrojtur ne nivel drejtues perpara mediave dhe eshte lene i vetem gjate sezonit.

Por gazetari i njohur, Tancredi Palmieri ka dashur te komentoje keshtu deklaratat e Antonio Contes dhe eshte treguar mjaft i ashper ndaj tij.

Ai i ka kujtuar Contes realitetin e Juventusit dhe pse Interi dhe Juventusi nuk mund te krahasohen dot nese vjen puna tek mediat per nje arsye shume te qarte.

“Une e kuptoj Conten. Ishte mesuar tek Juventusi kur menjehere sapo leviz ndonje kritike, leviz direkte drejtori i mediave qe shkon dhe rregullon intervistat pas ndeshjes, dhe i tregon televizioneve se cfare te transmetojne.”

“Kercenonte gazetaret, merrte ne telefon drejtoret e gazetave. Ky eshte realiteti i Juventusit dhe Contes i duket se eshte akoma atje.”

“Por Conte ne kete moment spo e kupton se ajo qe po ndodh eshte normale dhe thjesht diferenca eshte se Juventusi kontrollon mediat.”, ka thene ai per Radio Kiss Kiss.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.