Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

563 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, vjen edhe Sime Vrsaljko. Ja detajet dhe dita kur do te zhvillohen vizitat mjekesore!

Gazzetta – Inter, vjen edhe Sime Vrsaljko. Ja detajet dhe dita kur do te zhvillohen vizitat mjekesore!
Inter Club Staff

Edhe krahu i djathte i mbrojtes se Interit tashme ka nje ’emer te dyfishte’: Danilo D’Ambrosios, titullarit te ketij pozicioni ne vitet e fundit do i shtohet edhe nje mbrojtes krahu luksi si Sime Vrsaljko. 

Klubi zikalter – evidenton La Gazzetta dello Sport – ka vene duart tek objektivi i pare ne kete rol duke gjetur dje ne darke marreveshejn me Atletico Madrid.

Do te jete nje huazim me te drejte blerje (formule e detyruar per shkak te Fair Play Financiar) dhe do te jete nje operacion qe do te kushtoje ne total rreth 24 milione euro.

Interi e kishte nisur me nje oferte 22 mlione euro, por colchoneros, pas Boterorit ne Rusi qe e ka rivleresuar lojtarin, kishin bere nje kerkese prej 30 milione eurosh.

Keshtu, marreveshja eshte gjetur ne sulmin e fundit dhe oferta eshte e perbere nga nje pagese 6,5 milione euro ne momentin e huazimit dhe nje e drejte blerje prej 17,5 milione euro.

Kroati, zevendes kampion i botes ne fuqi mund te vije ne Milano qe sot ne darke per te zhvilluar vizitat mjekesore neser.

Me pas do te rikthehet me pushime per disa dite dhe do te vije ne dispozicion te Spallettit ne daten 6 gusht bashke me shoket e skuadres kombetare, Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.