Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejtuesi i njohur Marchetti flet i habitur: “Nuk ja kam idene se si ja ka dale Interi te beje nje…”

Drejtuesi i njohur Marchetti flet i habitur: “Nuk ja kam idene se si ja ka dale Interi te beje nje…”
Inter Club Staff

Stefano Marchetti, drejtuesi i njohur italian qe sot eshte drejtori i pergjithshem i Cittadella, ka folur per Tuttomercatoweb.

Ai eshte ndalur te merkato ne pergjithesi dhe ka folur edhe per Interin, ku zikalterit sipas tij kane bere nje mrekulli kete sezon.

“Une ne fakt dua te ndalem te nje goditje si Romelu Lukaku ne Serie A qe per mua eshte nje kryeveper shume e madhe”.

“Edhe pse shume flasin per Dybala apo te tjere, une mendoj se Inter ka ndryshuar komplet fatin e saj dhe ndoshta edhe te kampionatit me kete rikthim”.

“Marotta eshte nje gjeni, nje nga drejtuesit me te mire ne Itali. Te merret Lukaku ne Itali prape ka qene e rendesishme por ishte e pamundur deri para pak ditesh”.

“Nuk ja kam idene se si ja ka dale Interi te beje nje gje te tille, duke pare shifrat me te cilat e shiti lojtarin dhe me pas e bleu por vetem duartrokitje per ta”.

“Ai do te ndertoje nje nga dyshet me te frikshme ne Europe bashke me Lautaro Martinez sepse plotesojne njeri-tjetrin”.

“Per Dybala pastaj eshte nje ceshtje tjeter. Ai eshte nje nga me te miret ne rolin e tij. Kudo qe te shkoje, do beje mire”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.