Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

485 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta ndez alarmin: “Ja cfare fshihet pas gafave te Handanovic: ai ne keto caste po ndihet si i vene ne…”

Gazzetta ndez alarmin: “Ja cfare fshihet pas gafave te Handanovic: ai ne keto caste po ndihet si i vene ne…”
Inter Club Staff

Samir Handanovic ka marre kritika te medha per derbin e Milanos dhe sidomos per golin e dyte te pesuar nga Giroud.

Ne pamje te pare, ai top ishte lehtesisht i kapshem per cdo portier, por me sa duket Samir ka reaguar pak me vonese dhe ka pesuar nje gol te evitueshem.

Por dicka qe ka vene me shume ne dukje paraqitjen e tij ka qene edhe porteri i Milanit qe nga ana tjeter beri nje ndeshje perfekte me disa pritje te mrekullueshme.

Gjithesesi, sipas La Gazzetta dello Sport, pas Handanovic dhe paraqitjes se tij te dobet, fshihet dicka me shume.

“Me sa duket, ne kete moment qe po flasim, Samir Handanovic ndihet ne presion dhe si i vene ne diskutim nga Interi.”

“Slloveni nuk ka qene asnjehere gati qe ti hape rrugen ndonje kolegu dhe ne momentin e pare ka menduar se qendrimin tek Interi edhe vitin tjeter e ka te sigurt edhe si titullar.”

“Por duket se Onana ka komplikuar planet dhe ai tani ndihet ne presion dhe nuk eshte i sigurt per qendrimin si zevendesi i tij.”

“Mbi te gjitha, nese vjen Scudetto numer dy, ai pretendon qe te pakten te luftoje me Onana per nje vend titullari dhe jo gjithcka te jete e paravendosur.”

“Kush mendon se dicka e tille nuk ndikon, duhet te shohe Navas dhe Donnarumma te PSG, qe ne presion, kane bere gabime te ndryshme. Nuk eshte jete e lehte ajo e portierit sot ne Europe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.