Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

661 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Indipendent – Bale nuk eshte me i pashitshem. Interi provon goditjen?!

Indipendent – Bale nuk eshte me i pashitshem. Interi provon goditjen?!
Bujar Berishaj

Nese Real Madrid vendos te shes Gareth Bale, Interi eshte ne vijen e pare, gati per te bere nje oferte.

Kjo eshte bomba e merkatos e leshiar pak me pare nga portali anglez Indipendent, ku lexohet edhe qe sulmuesi nuk synon te largohet.

Por duket qe jane kampionet e Europes ata qe duan te rimodelojne sulmin e tyre ne sezonin e ardhshem, ndoshta duke blere edhe brazilianin Neymar nga Paris Saint-Germain.

Statusi i lojtarit, nje nga blerjet me te shtrenjta te presidentit Florentino Perez, ka ndryshuar ne muajt e fundit, aq sa te mos konsiderohet me si i pashitshem nga Los Blancos.

Nese ky lajm do te konfirmohej, ylli uellsian nuk do te transferohej te Manchester United, qe nuk synon te perforcoj sulmin pas ardhjes se Alexis Sanchez ne dimer.

Dhe atehere cila eshte e ardhmja per lojtarin nga Cardiff?

Sipas sajtit, i vetmi klub i interesuar per ish-lojtarin me te shtrenjte ne bote eshte Interi me zikalterit qe i njohin mire kualitetet e tij pas ndeshjeve me Tottenham ne sezonin 2010-11 te Champions League.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.