Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

385 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare do te ndodhe nese terhiqet Kolarov? “Beppe Marotta eshte gati ta zevendesoje me…”

Inter, cfare do te ndodhe nese terhiqet Kolarov? “Beppe Marotta eshte gati ta zevendesoje me…”
Inter Club Staff

Eshte ende e gjitha per tu vendosur e ardhmja e Aleksander Kolarov, i cili ka gjetur shume pak hapsire ne kete fillim sezoni me Interin.

Kjo jo per mungesen e deshires se Simone Inzaghit, por me se shumti edhe per problemet e tij te medha me demtimet.

Ashtu si tregon Corriere dello Sport, ish-lojtari i Romes, pas operacionit ne shpine, nuk ka rekuperuar me formen fizike.

Ai ka pasur probleme te medha ne kete aspekt dhe po mendon seriozisht qe te lere njehere e mire futbollin e luajtur.

Nderkohe, pyetja eshte: cfare do te ndodhe me Interi nese do te terhiqet Kolarov perpara kohe? Sepse zikalterit do te kene nevoje per nje lojtar.

“Per kete arsye, zikalterit po mendojne per Filip Kostic, duke zevendesuar Kolarov pikerisht me bashkekombasin e tij.”

“Marottta po tenton qe te beje kete ‘shkembim’ ne skuader qe do te ishte vertete nje hap i madh perpara.”

“Edhe pse Kolarov eshte nje profesionist ekzemplar, demtimet nuk e kane lene te qete ate ne asnje moment dhe keshtu Interi po mendon te dergoje Dimarcon prapa ne vend te tij dhe te marre Kostic si zevendes Perisic deri ne fund te sezonit. Mund te ndodhe vertete?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.