Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

792 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare prapaskene me Mourinhon ne 2019: “Steven Zhang e donte por ne ate kohe gjithcka e ndali…”

Inter, cfare prapaskene me Mourinhon ne 2019: “Steven Zhang e donte por ne ate kohe gjithcka e ndali…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme ne oren 18:00, Jose Mourinho eshte perballur me fatin e tij edhe njehere tjeter dhe ka humbur 1-3.

Por disa fjale te Tuttosport perpara ndeshjes kane bere qe te diskutohet shume pikerisht per Interin dhe per Jose Mourinhon.

Keto fjale edhe Beppe Marotta nuk i ka pranuar si te verteta, sepse ka treguar se Jose Mourinho nuk ka qene nje profil i ndjekur ne ato momente.

Por, Tuttosport vazhdon te insistoje me te sajen: “Duhet thene, Interi ka bere nje zgjedhje ne 2019 ku la pas te shkuaren dhe mendoi me shume te e ardhmja.”

“Ne fakt, Mou, pas shkarkimit nga Manchester United ne 18 dhjetor 2018, ka qene i lire dhe prej kohesh kishte derguar edhe sinjale ne Milanon zikalter.”

“Por ne fund te 2018-2019, Interi i dha duart Spallettit por nuk mendoi kurre per Jose Mourinhon si pasardhes se tij.

Nje pjese e Interit, me Steven Zhang ne krye i frymezuar edhe nga Massimo Moratti ka dashur Jose Mourinhon si tranjer.

Por ka qene Beppe Marotta ai qe ka dashur Conten, duke e thene gjithmone se Conte te garanton fitoren ne periudhen me te shkurter kohore. E keshtu ndodhi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.