Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

455 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, dy ndodhi te medha kane bere qe Skriniar te blindohet: “Me sa duket, kane peshuar shume…”

Inter, dy ndodhi te medha kane bere qe Skriniar te blindohet: “Me sa duket, kane peshuar shume…”
Inter Club Staff

Ashtu si te gjithe tifozet e Interit enderronin qe prej dites se pare te merkatos: Milan Skriniar do te qendroje dhe do te jete titullar i Interit.

Ai do te jete nje njeri i rendesishem i Interit te 2022/23 dhe konfirmimi ka ardhur diten e djeshme, direkt nga Zhang.

Qendrimi i lojtarit si zikalter eshte dashur nga te gjithe ne fakt: qe te tifozeria, e duke kaluar te shoket e skuadres, tranjeri dhe drejtuesit.

Por La Gazzetta dello Sport shkon edhe me tej: “Konfirmimi i lojtarit ne radhe te pare ka ardhur nga diktati i Inzaghit”.

“Ai si rralle here ka qene kategorik kur ka thene se Skriniar duhet te qendroje. Por edhe shoket kane dale ne ndihme te tranjerit”.

“Si rralle here, edhe ata kane thene ne media se grupi i skuadres nuk duhet te preket dhe se asnje nuk duhet te largohet”.

“E ka bere kete gje kapiteni Handa, por edhe D’Ambrosio, qe eshte nje njeri i rendesishem per grupin ne Appiano”.

“Keshtu, keto kane peshuar shume qe drejtuesit te marrin mesazhin qarte dhe ta dergojne te Zhang te plote dhe ashtu si duhet”.

“Qe Inter te jete ne lufte per dicka kete sezon dhe qe skuadra te mos humbase rrugen pa filluar ende, Skriniar nuk duhet te preket”.

“Dhe keshtu ndodhi. Skriniar do te qendroje ne Milano si nje kolone e prapavijes se Interit. Do te qendroje si nje kapiten edhe pse nuk ka shirit. Ai eshte nje nga njerezit qe vendos gjithmone fytyren e tij perpara veshtiresive”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.