Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,844 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Edin Dzeko nuk do t’ja dije aspak? “Sapo ka refuzuar nje oferte tjeter: i ka thene jo edhe…”

Inter, Edin Dzeko nuk do t’ja dije aspak? “Sapo ka refuzuar nje oferte tjeter: i ka thene jo edhe…”
Inter Club Staff

Edin Dzeko me sa duket i ka idete shume te qarta per sa i perket sezonit te ardhshem me fanellen e Interit.

Per kete gje flet diten e sotme edhe La Gazzetta dello Sport, e cila tregon nje prapaskene te rendesishme te oreve te fundit.

“Ne kete merkato, emri i Edin Dzeko eshte perfolur shume sidomos qe prej ardhjes ne Milano te Romelu Lukaku”.

“Keshtu, ne qytet eshte rikthyer pikerisht njeriu per te cilin Edin Dzeku u mor nga Roma: per te zevendesuar belgun”.

“Me ardhjen e tij, Dzeko tashme eshte rezerva e luksit te skuadres se Interit, por ne ditet perpara, kur Dybala ishte ende nje emer i nxehte, Dzeko shihej si nje largim i mundshem”.

“Gjithesesi, te intersuarit per Dzeko nuk kane munguar dhe e fundit ka qene Borussia Dortmund, e cila ka kerkuar informacione per te”.

“Por me te ardhur kjo oferte, ai ka refuzuar menjehere dhe ka thene se nuk eshte i intersuar per nje kalim ne Bundeslige”.

“Lojtari ka komunikuar edhe me agjentin e tij duke refuzuar qe ne nisje kete tratative: ai deshiron te qendroje ne Milano dhe pike”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.