Inter Club Albania | October 4, 2022

846 views

Inter, fitore e pabesueshme por gjest madheshtor nga tifozeria: “Ja cfare ndodhi pak perpara ndeshjes ne Meazza.”

Inter sapo ka fituar nje ndeshje spektakolare ne Meazza me rezultatin 4-0 duke dominuar qe prej minutes se pare.

Ne kete ndeshje sot nuk ka munguar asgje: dominim, gola spektakolar, raste te humbura, traversa, penallti e gabuar.

Por ishte nje ndeshje qe foli vetem zikalter dhe eshte dukur sikur eshte luajtur e gjitha me vetem nje porte.

Nderkohe, portieri i Cagliarit ka qene nje nder me te miret ne fushe dhe ka bere disa nga pritjet me te bukura te javes ne Serie A ne keto 90 minuta.

MILAN, ITALY - DECEMBER 12: FC Internazionale fans commemorate Giuseppe "Peppino" Prisco, Italian lawyer and sports manager, vice president of Inter from 1963 to 2001, during the Serie A match between FC Internazionale and Cagliari Calcio at Stadio Giuseppe Meazza on December 12, 2021 in Milan, Italy. (Photo by Emilio Andreoli - Inter/Inter via Getty Images)

Gjithesesi, nje gjest shume i madh eshte bere nga Curva Nord perpara ndeshjes dhe vlen per tu permendur jo pak.

Perpara fillimit te ndeshjes, Curva Nord ka hapur nje banderole gjigande per Peppino Priscon me rastin e ditelindjes se tij te 100.

Edhe pse ai nuk jeton me, Curva Nord ka dashur te kujtoje me shume dashuri avokatin legjendar qe Interin e ktheu ne jeten e tij.

Nderkohe, bashke me foton e tij gjigande te shpalosur ne Meazza, eshte pare edhe mesazhi prekes nga Curva Nord: “Kane kaluar 29 vite pa ty por dashuria jote per Interin do te mbetet e perjetshme”. Kjo banderole eshte shoqeruar me korin “Peppino Prisco facci un gol”.