Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

409 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gazzetta frikeson: “Sassuolo ka kontaktuar me Interin dhe i ka thene se per Scamacca dhe Frattesi nuk…”

Inter, Gazzetta frikeson: “Sassuolo ka kontaktuar me Interin dhe i ka thene se per Scamacca dhe Frattesi nuk…”
Inter Club Staff

“65 milioni di euro? Varet shume se si i ndajme, por ne nuk do te kenaqemi aspak me keto para ne vere.”

“Ky vleresim mund te konsiderohet edhe si shume i ulet”. Me sa duket, keto kane qene fjalet e fundit qe kane dale nga Sassuolo.

E ka thene diten e djeshme, administratori i deleguar i klubit, Carnevali, teksa ka folur per Scamacca dhe Frattesi.

Ata te dy jane diamantet e fundit te dale nga klubi nga Reggio Emilia dhe qe prej kohesh jane ne shenjester te Interit.

“Me sa duket Sassuolo ka komunikuar edhe me Interin vete. Duket se ata nuk duan te kanaqen me 65 milione euro.”

“Ata ne nje fare menyre duan qe te hapin nje ankand per dy lojtaret per te tentuar e per te fituar sa me shume.”

“Por shume do te varet edhe nga vete lojtaret, ku ne rastin e Scamacca per shembull kemi pare se ka refuzuar Liepzig dhe Dortmund.”

“Ai deshiron Interin por qe kjo deshire te plotesohet duhet te pranohet edhe nga Sasusolo. Nje Sassuolo qe ka lajmeruar direkt Interin se mbase 65 milione euro nuk mjaftojne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.