Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 15, 2020

Scroll to top

Top

182 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja si do te sigurohen 20 milione eurot per blerjen e Kumbulla

Inter, ja si do te sigurohen 20 milione eurot per blerjen e Kumbulla
Inter Club Staff

Ne horizont behet gjithmone e me konkret mundesia e shitjes se pare per Interin per sa i perket sezonit 2020-2021. 

Sipas Gazzetta dello Sport dhe asaj qe ajo shkruan sot, ne fakt Diego Godin eshte me te vertete afer largimit dhe mund te largohet menjehere sapo sezoni te perfundoje.

Nje largim ky i dhimbshem duke pare peshen e lojtarit dhe bujen me te cilen ai erdhi. Por Interi duket se e ka menduar gjate kete vendim: Marotta deshiron qe 20 milionet e kursyera nga shitja dhe rroga e Godin te perdoren te gjitha per Marash Kumbulla, talentin shqiptar te Verones.

Ai eshte objektivi kryesor i Interit ne qendren e mbrojtjes dhe shihet me sy te mire nga te gjithe drejtuesit zikalter.

“Nderkohe qe e ardhmja e Godin eshte plot mjegull, nje e ardhme e ndritur shihet nga Interi per Kumbulla.”

“Godin erdhi me parameter 0 dhe me nje mal me eksperience mbi supe por realiteti doli ndryshe: dalja nga comfort zone (mbrojtja me 4) e beri ate te humbiste sigurite qe ai kishte dhe me Conten nuk lindi kurre shkendija e duhur.”

“Tani pelqehet ne Premier League dhe Interi behet gati te te perqafoje te riun Marash.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.