Inter Club Albania | October 3, 2022

Top

457 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan-INTER, Inzaghi vendos gjithcka: “Ja formacioni i Interit qe do zbrese sot ne fushe: vetem nje…”

Inter Club Staff

Nga derbi te derbi. Nje shkurt me i zi se sa i kalter per Interin ishte hapur pikerisht me humbjen e pabesueshme ndaj Milanit ne derbi.

Nderkohe, tani marsi hapet pikerisht me nje ndeshje tjeter me Milanin, por kesaj radhe e vlefshme per Kupen e Italise.

Ne San Siro do te luhet edhe ndeshja e pare, por edhe ndeshja e kthimit per kete gjysmefinale te Serie A. Nderkohe, ndeshja e dyte do te jete ne mesin e prillit.

Gjithesesi, reflektoret jane te gjithe te ndeshja e sotme, me Inter dhe me Milan qe nuk po shkelqejne ne Serie A.

TE REJAT E FUNDIT NGA MILAN – Ata  vine ne kete ndeshje jo ne momentin e tyre me te mire, pas dy barazimesh me Salernitanen dhe Udinesen.

Pioli do duhet te heqe dore prap nga Ibrahimovic, i cili po mungon prej kohesh por dhe nge Kjaer, qe ka nje demtim te gjate.

Te pakten tre balotazhe: Calabria-Florenzi ne te djathte, Krunic-Diaz si trekuartist dhe Saelemaekers-Messias ne te djathte.

Ne sulm do te kete hapsire prape per Giroud, ate qe beri Handanovic te gabonte rende ne daten 5 shkurt. Jashte per skualifikim Tonali.

TE REJAT E FUNDIT NGA INTER – Inzaghi deshiron te beje te pushojne te gjithe zerat e keqinj qe kane dale ne pah ne ditet e fundit.

Ai do qe te perdore pikerisht derbin per kete, ku perballe do te gjeje nje kundershtar qe ndali rrugetimin pozitiv te Interit nje muaj me pare.

Ne krahasim me 0-0 ndaj Genoas, tekniku do te hedhe nga minuta e pare edhe Skriniar edhe Lautaron, ndersa per hollandezin Dumfries pritet te kete nje start nga minuta e pare.

Vetem ai ka qene dyshimi sepse ka qene ne balotazh me Darmian por deri me tani hollandezi eshte perpara tij.

Dzeko me shume se Sanchez ne sulm, per te luajtur me Toron nga minuta e pare. Nderkohe, dy lajme shume te mira: ne pankine sot edhe Gosens edhe Correa. Elemente te rendesishem per pjesen e mbetur te sezonit.

FORMACIONET E MUNDSHME:

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Krunic, Leao; Giroud.

Ne pankine: Tatarusanu, Mirante, Gabbia, Kalulu, Florenzi, Ballo-Touré, Bakayoko, Maldini, Messias, Diaz, Castillejo, Rebic.

Tranjer: Pioli.

Te skualifikuar: Tonali (1).

Te padisponueshem: Ibrahimovic, Kjaer.

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro.

Ne pankine: Radu, Ranocchia, D’Ambrosio, Dimarco, Darmian, Gosens, Gagliardini, Vecino, Vidal, Correa, Sanchez, Caicedo.

Preview Milan-Inter - Riecco dal 1' Skriniar e Lautaro. Finalmente Gosens e Correa

Tranjer: Inzaghi.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: asnje.

Arbiter: Mariani.

Asistent: Meli e Alassio.

Arbiter i Katert: Massimi.

Var: Irrati (Giallatini).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.