Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,089 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, milionat e pare per merkaton vijne nga Joao Mario? Oferta e West Ham…

Inter, milionat e pare per merkaton vijne nga Joao Mario? Oferta e West Ham…
Inter Club Staff

Joao Mario u transferua tek Interi pas nje Europiani me Portugaline ne nje nivel shume te larte.

Te gjithe flisnin per te si yllin e ardhshem te futbollit Portugez dhe cmimi i tij shkoi ne qiell.

Pikerisht per kete arsye, Sporting nuk bente asnje ulje nga klauzola prej 45 milione eurosh qe ai kishte ne kontrate.

Dhe keshtu ndodhi, Suning futi ne pune agjenin e lojtarit Kia Joorabchian, pagoi klauzolen prej 45 milione eurosh dhe solli ne te njejten dite dy lojtare qe vlenin sebashku 80 milione euro: portugezin Joao Mario dhe brazilianin Gabigol.

Se sa te sukseshem ishin ata, flet fare mire situata se ku ndodhen aktualisht secili prej tyre: Joao Mario ne Premier League i huazuar tek West Ham dhe Gabigol i huazuar ne Brazil tek Santos, me Interin qe per shkak te FPF po has shume veshtiresi ne sigurimin e parave per blerjen e dy lojtareve teper te rendesishem qe ndodhen ne kontigjentin e saj, por jane ne huazim nga klubet respekive: Rafinha Alcantara dhe Joao Cancelo.

Por duket se mund te kete nje fije shprese per sa i perket sigurimit te fondeve per zikalterit.

Nga lajmet qe vijne nga Anglia, West Ham do te beje nje tratative te mirefillte per Joao Mario dhe do te tentoje te bleje portugezin sepse klubi londinez e vlereson shume lart ate duke pare rendimentin e tij ne fushe por edhe ne stervitje.

Tashme West Ham siguroi edhe mbijetesen ne Premier League kete fundjave (ne fitoren e tyre shenoi edhe Joao Mario), dhe nuk ka me asnje pengese per te planifikuar merkaton e vitit te ardhshem.

West Ham pritet qe te ofroje diku tek 20 milione paund per Joao Marion (rreth 25 milione euro) dhe do i takoje Interit te vendose se cfare do te beje me lojtarin qe u ble vetem dy sezone me pare per rreth 45 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.