Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

570 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Milan, ne me fund vjen nje lajm i madh per derbin: “Me sa duket San Siro do te kete nje…”

Inter-Milan, ne me fund vjen nje lajm i madh per derbin: “Me sa duket San Siro do te kete nje…”
Inter Club Staff

Tashme eshte dicka e njohur: terreni i San Siros ne kete moment nuk eshte aspak ne lartesine e skuadrave qe luajne aty.

E ka thene Lautaro i pari, e kane thene te tjere lojtare me pas, e tha Inzaghi te shtunen dhe e konfirmoi edhe Maldini te dielen.

Por duket se per Inter-Milan, per derbin e qytetit qe do te luhet pas dy javesh, mund te kemi nje lajm te madh ne lidhje me kete gje.

“Jemi gati qe te nisim punen per zevendesimin total te dhe rregullimin e terrenit te lojes. Derbi do te kete nje tapet bari ne lartesine e nje sfide te rendesishme. Nje tapet qe nje ndeshje spektakolare si kjo meriton.”

“Ne kishim garantuar per tapetin e San Siros deri te pushimet e fundvitit”. Keshtu flet agronomi pergjegjes per tapetin e barit te San siros, Giovanni Castelli, i cili ka qetesuar te gjithe tifozet dhe drejtuesit e dy klubeve.

“Per fat – shpjegon Castelli – ne ditet e ardhshme nuk do te kete probleme me motin, nuk jane te parashikuara as shira te medha dhe as debore.”

“Kushtet keshtu garantojne zero rreziqe. Qe pas Milan-Juventus eshte parashikuar e gjithe linja logjistike.”

“Qe sot ne mengjes do te fillojme te heqim komplet tapetin e vjeter te barit dhe pastaj qe nga dita e neserme deri te premten do te vendoset tapeti i ri i barit qe vjen nga Verona.”

“Me pas, qe nga e shtuna deri ne te enjte, do te fillojme punen per rregullimin e tij, vijezimin dhe mbylljen keshtu te nje operacioni ne te mire te klubeve.”

Me pas, ai per te famshmin bar gjysme natyral dhe gjysme artificial qe eshte prezent ne Meazza qe prej 2013 thote: “Eshte nje zgjidhje qe ekziston prej me shume se 20 vitesh.”

“Eshte dicka qe perdoret nga klubet me te rendesishme ne Europe. Cdo dy centimetra bar ka nje pjese sintetike”

“Nje meter kuadrat ka me qindra fije dhe disa dhjetra prej tyre jane sintetike per te garantuar keshtu fushen ne cdo moment.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.