Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

901 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne vend te Godin mund te vije nje super goditje: “Behet fjale per lojtarin e Lazios: ai ka probleme te medha…”

Inter, ne vend te Godin mund te vije nje super goditje: “Behet fjale per lojtarin e Lazios: ai ka probleme te medha…”
Inter Club Staff

Lajmi i vertete ka ardhur perpara dy ditesh dhe i ka gjetur tifozet e Interit te papergatitur.

Diego Godin eshte gati qe te largohet nga Interi dhe eshte shume afer shitjes tek Cagliari ne menyre perfundimtare.

Por sipas asaj qe shkruhet nga specialisti i merkato, Enzo Bucchioni, ne editorialin e tij per TMW, ka dale ne pah nje emer i rendesishem nga Lazio per ta zevendesuar ate.

“Behet fjale per Francesco Acerbi nga Lazio. Nje lojtar qe eshte lodhur shume nga presidenti i Lazios, Lotito.”

“Keshtu, mund te jete pikersisht ai zevendesuesi i Godin sepse mardheniet e tij me Lazion jane shume te keqija ne kete moment.”

“Ai nuk pranon as te rinovoje as kontraten dhe rreziku i madh eshte te largohet nga Lazio me parameter zero.”

“Prandaj, shanset qe Interi te arrije tek ai jane te larta duke pare se Lazio nuk e kosideron te pashitshem.”

“Po Godin? Ideja e tij eshte qe ta mbylle karrieren e tij tek Cagliari, nje skuader ku ka luajtur edhe babai i tij. Por ceshtja Acerbi eshte e nxehte: nese Interi arrin te marre nje lojtar si ai me pak para, do te ishte per cmimin Nobel. Te shohim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.