Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

191 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Presidenti i Cagliarit vazhdon te beje ‘gjynahqarin’: “Nainggolan? Ju po e shikoni vete: jemi ne mes…”

Inter, Presidenti i Cagliarit vazhdon te beje ‘gjynahqarin’: “Nainggolan? Ju po e shikoni vete: jemi ne mes…”
Inter Club Staff

Radja Nainggolan tek Cagliardi deshtoi vetem ne diten e fundit te merkatos, sepse keta te fundit nuk kishin seriozitetin e duhur per ta rritur te lojtari.

Edhe pse kishin jave qe diskutonin me Interin, ata diten e fundit nuk ofruan asgje per kartonin e tij, por tentuan ta marrin perseri ate ne nje huazim te thjeshte.

Pikerisht per kete fakt ka folur dje ne Videolina Sport, Tommaso Giulini, Presidenti i Cagliarit ne nje transmetim direkt.

Ai ka tentuar qe ti vere nje gur persiper ketyre fjaleve dhe te hedhe poshte nje transferim te tij ne janar duke tentuar te beje edhe ‘gjynahqarin’.

Giulini ka treguar se ky operacion ne janar eshte shume i pamundur per shume arsye: “Jemi ne lockdown ne kete moment.”

“Publiku nuk shkon ne stadium, biletarite jane te mbyllura dhe ne nuk kemi fituar qofte edhe nje euro nga ta.”

“Do te evitoja qe te beja fluturime pa sens per sa i perket merkatos dhe do e mbyllja ketu kete diskutim.”

“Ne nuk kemi para per Nainggolan dhe do te evitoja te flisja per kete gje ne te ardhmen”, ka thene ai per mesfushorin ne pronesi te Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.