Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

369 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Real, Zidane rekuperon nje super lojtar ne momentet e fundit? Gazzetta: “Pritet te rikthehet nga minuta pare…”

Inter-Real, Zidane rekuperon nje super lojtar ne momentet e fundit? Gazzetta: “Pritet te rikthehet nga minuta pare…”
Inter Club Staff

Zinedine Zidane po ben llogarite per ndeshjen e neserme duke qene se ndaj Interit do te kete shume mungesa.

Lista e te grumbulluarve, qe eshte bere me dije diten e djeshme ne Casa Blanca, ka konfirmuar mungesen e Sergio Ramos, Valverde dhe Odriozola.

Ky ka qene nje lajm shume i keq per tranjerin francez, qe do duhet te shpike dicka per ndeshjen ndaj Interit dhe formacionin qe do te hedhe ne fushe.

La Gazzetta dello Sporrt e quan skuadren e Real Madrid per ndeshjen e neserme si ‘vulnerabel dhe te varferuar’.

“Ne kete ndeshje nuk do te jete as Karim Benzema, por ne vendin e tij do te luaje Mariano Diaz, si i vetmi sulmues ne dispozicion te Realit pasi Jovic do te mungoje per shkak te Covid19.”

“Por me sa duket, Real Madrid dhe Zidane ka arritur te rekuperoje nje lojtar ne minutat e fundit per ndeshjen e neserme.”

“Behet fjale per Casemiro, qe ka dale negativ ne tamponin e fundit te bere dhe i eshte bashkuar skuadres per ne Milano.”

“Ai do te jete prezent edhe pse ska bere asnje stervitje, por Zidane pritet ti jape nje bluze titullari duke pare emergjencen totale ne skuader.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.