Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,549 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Villareal, TOP & FLOP “Kater lojtare bejne mire dhe kater lojtare bejne keq: ja emrat dhe arsyet”.

Inter-Villareal, TOP & FLOP “Kater lojtare bejne mire dhe kater lojtare bejne keq: ja emrat dhe arsyet”.
Inter Club Staff

Humbja e dyte e Interit ne kete pre-season me zikalterit qe bien ne Pescara dhe pesojne kater gola nga nje Villareal i vendosur mire dhe me perpara se skuadra e Inzaghit.

Shume gabime ne prapavije dhe shume pak brilante perpara. Keto gjera kane bere qe ndeshja te perfundoje 2-4.

Nderkohe, meqe eshte nje ndeshje miqesore, atehere po sjellim te te gjithe tifozet zikalter nje version special notash te cilat i kemi quajtur UP and DOWN per te treguar kush ka luajtur mire ne kete ndeshje dhe kush ka qene dobet.

UP (LART)

DE VRIJ – Pas shume kritikave te marra deri me tani per nje gjendje fizike jo ne lartesine e duhur, me ne fund hollandezi ben nje ndeshje te mire.

I pozicionuar mire, i zoti ne dalje, presingun e beri mire. Kishte edhe rastin te bente ndeshje 3-3 por koka nuk u gradua aq sa duhej. Ndeshje pozitive qe jep siguri per te ardhmen.

GOSENS – Nje nisje me frenat e dores ngritur por me kalimin e minutave sikur rritet ne lojen e tij si nje makine me nafte.

Ai kerkohet shume nga e djathta por edhe nga qendra dhe per pak sa nuk shenon edhe golin e pare te ndeshjes.

Nderkohe, eshte pikerisht i tij assisti i golit te pare te Interit, i cili sjell me pas edhe golin e Romelu Lukaku.

Gjithesesi duket qe eshte pak prapa nga ana atletike por ka pesuar nje rritje te ndjeshme nga ndeshjet e kaluara.

CALHANOGLU – Ne mungesen e Brozovic ka marre ai ne dore frenat e lojes per te ndihmuar Asllanin ne ndertimin e lojes.

Turku nuk ka shume probleme ne kete ndeshje dhe ka pasur personalitetin e nevojshem per tem marre pergjegjesine e duhur.

D’AMBROSIO – Eshte kapiteni i shtuar i kesaj skuadre qe karikon shoket dhe e ngre sa here duhet epiqendren e lojes.

Perseri nje gol tjeter nga ai nderkohe qe e tregon se per kete sezon do te jete nje siguri per Interin sa here qe do te kerkohet ndihma e tij.

DOWN (POSHTE)

ASLLANI – Asnje denim, asnje problem, nuk eshte momenit. Por kjo ndeshje ka qene hera e pare qe Asllani ka luajtur ne vend te Brozovic ne nje ndeshje teper delikate.

Por veshtiresia ka qene e larte dhe ai nuk eshte ndihmuar shume nga shoket e repartit kur ka qene me top ne kembe.

U duk sikur djaloshi ishte pak i brishte kur kishte topin ne kontroll dhe prandaj edhe gaboi ne golin e dyte te pesuar nga Inter. Deri te e radhes, ai ka gjithesesi besimin e te gjitheve. Pa gabime nuk mund te rritesh dot.

HANDANOVIC – Pese gjuajtje, kater gola. Dhe nje nga ato gjuajte qe seshte gil, ishte te nje nga aksionet e golit.

Shume keq per portierin titullar te Interit.  Nuk ben pothuajse asgje ne asnjerin nga rastet. Pedraza ben qef me te por edhe Coquelin shenon ne qender komplet.

Nuk ben figure te mire as te goli i trete qe nuk ishte aspak i pakapshem. Tek Inter duhet me shume dhe ai pas vetes ka nje si Onana qe mund te kishte bere me mire.

SKRINIAR – Nuk eshte ende ne formen e tij me te mire por ne ndeshjen e tij te pare si titullar ben shume keq sot.

Nuk eshte nje rastesi qe beri edhe me shume faulla se zakonisht. Goli i 3-1 ishte nje tregues i gjendjes se tij sot: Pedraza ben qef ne krahun e tij dhe i le edhe targen.

DZEKO – Luan vetem 20 minuta por dukej sikur kishte 200 minuta qe ishte ne fushe. Gabon disa gjera totalisht amatore.

Jane gabime teknike qe ne ndeshje te rendesishme mund te kushtojne shume. Mbase nje fizik si i tiji deshiron me shume kohe te vije ne forme, por ky Dzeko eshte nje kembane alarmi per Interin…

Burimi: FcInterNews.it

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.