Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

675 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vjen ne menyre totalisht surprize nje rinovim? Per Conten ai eshte shembull perfekt i profesionalizmit!

Inter, vjen ne menyre totalisht surprize nje rinovim? Per Conten ai eshte shembull perfekt i profesionalizmit!
Inter Club Staff

Mund te kete shume largime ne skuadren e Interi ne sezonin e ri duke qene se shume lojtare do te dalin ne merkato.

Kjo sepse tekniku i Interit deshiron te ndertoje nje skuader sa me shume afer idese se tij te lojes.

Per kete arsye mund te behen disa sakrifica te rendesishme si per shembull shitja e Milan Skriniar apo Marcelo Brozovic.

Por nder shume emrave qe mund te largohen, nje lojtar, ne menyre totalisht surprize mund te qendroje tek Interi edhe pse i skadon kontrata ne me pak se nje muaj: behet fjale per Borja Valero.

“Spanjolli per Antonio Conten eshet shembulli perfekt i profesionalizmit ne pune dhe i sjelljes se mire.”

“Ai i pelqen shume teknikut zikalter (dhe klubit). Per kete arsye, ai eshte dedikuar shume edhe ne skemat e teknikut duke arritur te kuptoje me perpikmeri cfare Conte kerkon nga ai.”

“Per disa ka qene nje alternative antipatike, por per ekspertet ai ka qene nje alternative e nje niveli te larte per Interin ne kete sezon duke pare edhe shoket e tjere te skuadres.”

“Per kete arsye, Interi po vlereson me kujdes dhe ne menyre serioze per te rinovuar kontraten e tij deri ne 2021. Conte eshte nje nga ata qe e mendon pozitivisht kete gje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.