Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

644 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inzaghi zbulon: “Po, do e shoh Milan-Napoli. Por kete do e bej vetem sepse…”

Inzaghi zbulon: “Po, do e shoh Milan-Napoli. Por kete do e bej vetem sepse…”
Inter Club Staff

Tekniku i Interit, Simone Inzaghi, ka folur diten e djeshme edhe ne konference per shtyp ne Arechi pas fitores ndaj Salernitanes.

“Stafi qek am ne dispozicion me ka vene skuadren me te mire te mundshme fizikisht ne dispozicion.”

“Tani duhet te mbyllim sa me mire xhiron e pare te Serie A duke e ditur se do te kemi shume veshitresi shume shpejt me kalendarin.”

Cfare ka ndryshuar ne gjashte ndeshje?

“Une mendoj se skuadra nuk eshte dorezuar asnjehere, sipas meje kemi luajtur nje futboll te mire qe nga fillimi.”

“Pastaj Champions na ka lodhur pak duke marre edhe ndonje barazim ne Serie A apo edhe humbje qe mund ti kishim shmangur.”

Cfare efekti te ben te shohesh Salernitanen ne kete gjendje?

“Sinqerisht une kam gjetur nje stadium plot, nuk e prisja kete numer te larte njerezish. Me siguri nuk eshte nje situate e bukur ne klasifikim, por skuadra mund tja dale.”

Si shpreson te dale Milan dhe Napoli?

“Une do e shoh ndeshjen neser, por jane dy skuadra te forta qe do te perballen dhe do e shijoj kete ndeshje.”

“Duhet te tregohem i sinqerte me te gjithe ju: une shoh ndeshjet e te tjereve sepse me pelqen futboll, por nuk bej parashikime. Shoh vetem ne shtepine time, ajo eshte gjeja me e mire qe mund te bej.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.