Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

379 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inzaghi zbulon gjithcka perpara mediave: “Po, kemi nje takim neser. Ja per cfare do te flas me drejtuesit. Dua qe…”

Inzaghi zbulon gjithcka perpara mediave: “Po, kemi nje takim neser. Ja per cfare do te flas me drejtuesit. Dua qe…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme, Inzaghi nuk ka folur vetem ne intervisten pas ndeshjes por edhe ne konference per shtyp.

Keto kane qene fjalet e tranjerit te Interit, qe nder te tjera ka zbuluar edhe se do te kete nje takim me drejtuesit per merkaton.

“Tani do te stakojme prizen deri te merkuren, do te qendrojme pushim, do te kemi kohe me pas per te punuar.”

“Me perjashtim te amerikanolatineve dhe italianet qe do te grumbullohen per disa dite nga Italia. Ne do te jemi ne Appiano per te punuar ne menyren me te mire te mundshme.

Goli ne fund. Tashme nuk eshte me nje rastesi…

“Tregon se ne nuk dorezohemi deri ne fund. Kisha folur me djemte dhe i kisha thene se nuk do te ishte e thjeshte por jemi treguar te kthjellet.”

“Kemi luftuar per cdo centimeter dhe ja kemi dale ne fund. Shume deciziv kane qene zevendesuesit.”

Demtimi i Correa do ju detyroje te futeni ne merkato dhe te merrni nje sulmues?

“Nga neser do te kemi nje takim me drejtuesit per te pare me kujdes cfare dhe si ta bejme.”

“Na pret nje tour de force tjeter dhe kemi nevoje per disa vleresime te mira. Kam fatin te kem nje klub qe me ndihmon shume. Do te bejme me te miren e mundshme.”

Cfare pret nga ndeshjet pas pushimeve?

“Ndeshje te medha, por ne kemi luajtur ndeshje te medha edhe tani me Lazion, Juventusin dhe Atalanten.”

“Por duhet ta shtojme edhe keten daj Venezian duke pare se si erdhi fitorja. Do te provojme te pergatitemi me se miri.”

I shqetesuar per lodhjen e koheve te fundit?

“Me shqetesojne golat e pesuar ne dy ndeshjet e fundit sepse kane ardhur per shkak te nje pakujdesie prapa…”

“Keto pakujdesi ishin zhdukur per disa kohe. Por une e kam thene edhe me pare: duhet rregulluar edhe fusha e San Siros sepse po behet nje problem. Duhet sistemuar per spektaklin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.