Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2022

Scroll to top

Top

850 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta: “Une do te largohem nga Interi? Ja si qendron e verteta. Per Kumbullen me vjen keq qe ka zgjedhur Shqiperine.”

Marotta: “Une do te largohem nga Interi? Ja si qendron e verteta. Per Kumbullen me vjen keq qe ka zgjedhur Shqiperine.”
Inter Club Staff

Diten e djeshme, pak perpara ndeshjes ndaj Verones, ka folur edhe administratori i deleguar i Interit, Beppe Marotta.

Temat kane qene te rendesishme, sepse ai ka folur per te ardhmen e tij dhe per Christian Eriksen, por edhe per gjendjen e Interit.

PENDESA – “A kemi pendesa ne kete kampionat? Shume. Por tani duhet te leme menjane humbjen dhe te mesojme prej saj. Duam paraqitje te mira dhe deshire.”

LAUTARO – “Lautaro Martinez? Turnoveri eshte fiziologjik, te gjitha skuadrat duhet ta bejne. Eshte e drejte qe tranjeri te lere lojtare pushim.”

“Pastaj ka kohe edhe nga pankina per te gjithe sepse jane pese zevendesime ne loje. E ardhmja e tij nuk eshte nje argument qe perzihet me ndeshjet tona. Kemi folur shume per kete. Nuk flas me ne kete moment.”

ERIKSEN – “Eriksen? Kur nje lojtar vjen nga jashte, nuk eshte e thjeshte. Pritshmerite kane qene dhe jane shume te larta.”

“Conte po ben nje pune te mire me te nga ana taktike, duhet pasur qetesi dhe nuk duhen ndermarre rreziqe.”

“Ai eshte nje lojtar me kualitet. Skuadra ka treguar nje menyre te mire loje me perjashtim te disa episodeve. Te ndryshohet modul nuk eshte problem per futbollin modern, mendoj eshte fiziologjike.”

FAKE NEWS – “Une do te largohem nga Interi? Fake news. Jam i lidhur me Interin, jam mire te Interi dhe ne Milano dhe ky eshte nje klub qe shume shpejt deshiron te arrije objektiva te medha.”

“Jam shume i motivuar per te rritur Interin dhe per ti dhene kenaqesi kesaj skuadre. Dua qe te jap bashkepunimin tim per te arritur rezultate te rendesishme.”

“Duhet qetesi dhe durim. Kjo eshte ajo qe i mungon te gjitheve. Duhet qetesi, po rritemi muaj pas muaji, pertej numrave dhe rezultateve. Klubi ka nevoje per stabilitet.”

KUMBULLA – “Kumbulla? Eshte nje lojtar qe kerkohet nga shume klube, jam i lumtur sepse eshte nje djalosh i ri dhe i talentuar.”

“Ka zgjedhur te luaje per Shqiperine edhe pse ka pashaporte italiane. Me vjen keq per kete. Por eshte nje i ri shume interesant. Lojtare me personalitet?”

“Kur fitohet, rritesh. Pervec talenteve te rinj, duhen gjendur edhe kampione te medhenj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.