Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,004 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Maxi-Operacion i Interit dhe Parmes! Plot tre lojtare te Interit do te transferohen tek Parma: ja emrat

Maxi-Operacion i Interit dhe Parmes! Plot tre lojtare te Interit do te transferohen tek Parma: ja emrat
Inter Club Staff

Jane ore te rendesishme keto te ketyre diteve ku Interi po mundohet te kompletoje skuadren ne dispozicion te Spallettit por me sa duket Ausilio nuk po mendon vetem per shitjet. 

Per momentin zikalterit jane pare shume te perqendruar tek goditja qe do te bejne ne mesfushe por ne pritje qe kjo te ndodhe, jane tre lojtare te Interit qe pritet te largohen nga momenti ne momend ne drejtim te Parmes.

Dy prej tyre do te shkojne ne huazim ndersa njeri ne nje transferim perfundimtar.

Ne keto momente ka filluar edhe shkembimi i dokumentave ndermjet skuadrave dhe pothuajse cdo gje eshte gati: mungon vetem firma ne kontrate.

Behet fjale per Jonathan Biabiany, Alessandro Bastioni dhe Federico Dimarco.

Sulmuesi francez i cili sapo eshte rikthyer nga Sparta Praga, rikthehet keshtu ne Itali dhe do te veshe fanellen e Parmes per here te trete ne karrieren e tij.

Ndersa Bastoni dhe Dimarco pritet te luajne vetem per nje sezon duke qene se thjesht do te huazohen (ndoshta me te drejte blerje dhe riblerje ne favor te Interit).

“Alsessandro Bastoni, klasi 1999, i blere ne veren e kaluar ka qendruar ne huazim nje vit tek Atalanta dhe ne fillim te korrikut ka ardhur tek Interi. Ai do te huazohet tek dukalet ku do te luaje me Alves dhe Gagliolo. Per Dimarcon, 20 vjec, mbrojtes i krahut te majte, eshte huazimi i katert pas Ascolit, Empolit dhe Sion.” – tregon Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.