Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

535 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Messi i habit te gjithe me deklaraten e tij: “PSG per Champions? Jemi nje hap prapa Interit. Ata jane…”

Messi i habit te gjithe me deklaraten e tij: “PSG per Champions? Jemi nje hap prapa Interit. Ata jane…”
Inter Club Staff

Lionel Messi nuk fshihet fare ne ambicien e tij per te fituar Champions League ne Paris me fanellen e PSG.

Pleshti, i cili eshte edhe favorit ne fitimin e Topit te Arte numer shtate, ka folur ne nje interviste per France Football.

“Eshte endrra e te gjitheve ketu. Klubi po lufton per kete objektiv dhe vitet e fundit i eshte afruar shume, por asnjehere nuk e ka fituar dot.”

“Nga ana ime personale, do te me pelqente qe te fitoja perseri Champions League. Kete gje e kam thene edhe kur kam qene te Barcelona.”

“Eshte nje kompeticion mahnites dhe ne te njejten kohe shjume i veshtire. Duhet te kesh nje skuader ne rregull per ta fituar.”

Nderkohe, te kundershtaret qe Messi ka frike me sa duket ka permendur edhe Interin: “Eshte e vertete, reflektoret jane drejtuar te PSG, por ka skuadra te tjera shume te forta,”

“Eshte Interi nje hap perpara, eshte Chelsea, jane dy Manchesterat, eshte Real Madrid, Bayern Munich. Se di nese harrova ndonje.”

“Te gjitha keto jane klube te medha. Ne kemi individualitete te medha, por duhet te rritemi shume e te njihemi per tu bere nje skuader.”

“Kjo sepse te fitosh trofe do te thote te luash si skuader. Kjo na ben te jemi nje hap prapa ketyre skuadrave qe i njohin shume mire mekanizmat e tyre.”

“Jam i bindur gjithesesi se do te behemi nje skuader shume e veshtire per tu mundur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.