Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

632 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan, Pioli nuk e llogarit Interin: “Ne jemi ne lufte per Scudetton, por prisni, edhe Juventusi shume shpejt do…”

Milan, Pioli nuk e llogarit Interin: “Ne jemi ne lufte per Scudetton, por prisni, edhe Juventusi shume shpejt do…”
Inter Club Staff

Ne nje interviste te dhene per “Il Giornale” diten e sotme, tranjeri i Milanit, Stefano Pioli, ka folur perseri per Scudetton.

Ne klubin e Milanit duket se jane te sigurt per objektivin ne kete sezon dhe kjo gje duket edhe nga deklaratat e njepasnjeshme te bere nga ata.

Keshtu, tranjeri Pioli sot ka deklaruar nder te tjera se Milani eshte ne lufte per Scudetton por ai pret qe edhe Juventusi te futet ne gare.

“Milani eshte rritur shume ne keto muaj. Ne kemi akoma marzh permiresimi por panorama e Scudettos nuk ka ndryshuar.”

“Kandidatet per te kane mbetur te njejte, me Milani qe do te luftoje deri ne fund, me Atalanten qe eshte mesuar te beje keto nisje te avashta.”

“Por une mendoj se edhe Juventusi do te rikthehet ne gare per te luftuar sepse jane nje skuader shume e rendesishme.”

“Do te jete thelbesore per Milanin qe te vazhdoje te beje rezultate dhe te kete vazhdimesi ndeshje pas ndeshje.”

“Per te fituar nuk mjaftojne 18 muaj paraqitje te mira. Duhet dicka me shume e une mendoj se Milani e ka kete. Scudetto eshte objektivi yne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.