Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

1,088 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mundo Deportivo – Inter, Rafinha larg. Lojtari eshte zhgenjyer shume nga Interi sepse ka marre vesh…

Mundo Deportivo – Inter, Rafinha larg. Lojtari eshte zhgenjyer shume nga Interi sepse ka marre vesh…
Inter Club Staff

E ardhmja e Rafinha Alcantara mbetet e paqarte. 

Interi nuk e ka shfrytezuar te drejten e blerejs per lojtarin brazilian, duke qene e detyruar te respektoje paletat e Fair Play Financiar.

Barcelona, lexohet tek Mundo Deportivo, nuk deshiron ta mbaje Rafinhen dhe rrugetimi i tij ne klubin katalanas ka perfunduar ne momentin qe u nis per ne Milano.

Interi i ka dhene fjalen Barcelones qe ne rast se do te kapet Champions League, do ta blinin brazilianin: prioriteti i lojtarit ishte qe te qendronte tek zikalterit, por pasiviteti i klubit si dhe zerat e shumte per Radja Nainggolan si dhe disponueshmeria e Interit per te paguar per te 29 milione euro nuk jane pritur mire nga lojtari.

Piero Ausilio do te shkoje ne Barcelone gjate kesaj jave qe te paraqese nje oferte per Barcelonen por keta te fundit e vleresojne Rafinhen shume me shume se shifra qe deshiron te paguaje Interi.

Ne kete pike hapen disa rruge te ndryshme: Rafinha do te donte natyrisht te luante ne Champions League.

Roma ne kete moment, sipas asaj qe tregon Mundo Deportivo, nuk e ka vene ne shenjester, ndersa Juventusi po mbyll blerjen e Emre Can.

Nuk perjashtohet qe Napoli dhe Carlo Ancelotti qe ka stervitur vellain e tij te hidhet ne sulm per te.

Ne Angli, Barcelona mendon se mund te perfitoje nje shifer me te larte se sa ajo qe mund te paguajne klubet italiane.

Nder me te interesuarat, eshte West Ham por Rafinha vete preferon nje skuader te nje niveli me te larte. Lojtari i pelqen edhe Tottenham dhe drejtori sportiv i Barces, Ramon Planes eshte shume mik me Mauricio Pochettinon. Ne javet e ardhshme do te kete zhvillime shume te rendesishme per te ardhmen e Rafinhes qe po pret ende per te marre vesh te ardhmen e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.