Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2019

Scroll to top

Top

1,520 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Icardi tek Stramaccioni: Prostitucioni Intelektual bie Knock-Out. Dhe tashme? Kovacic!

Nga Icardi tek Stramaccioni: Prostitucioni Intelektual bie Knock-Out. Dhe tashme? Kovacic!
Ardis
  • On 07/03/2014, 15:35

Po tani cfare do te shpikin per te krijuar pakenaqesi, per te krijuar se cfare eshte e drejte per te bere? Cfare do ti linde tjeter ne mendjen e tyre te keqe per te ndotur ambjentin Inter?

Walter Mazzarri hedh Knock-Out Prostitucionin Intelektual. Nuk kam pasur asnjehere dyshime per kete, por tashme qe gjithcka eshte e qarte duhet te vihen pikat mbi ‘i’.

E para nga te gjitha, Mauro IcardiMazzarri preferon Milito bollito (te djegur)!”, thonin. Ose: Mazzarri nuk i fut te rinjte te luajne!”, “Icardi nuk stervitet mire”, “Icardi pi alkol”, “Icardi nuk ben jete prej atleti”, “I gjithe faji i Wanda Nara!”, “Ky mendon vetem per te shkruar statuse ne Twitter”. Sic ju kemi thene perhere, Icardi eshte marre per te luajtur titullar me Palacion, por, u komplikua nga problemet fizike, keshtu qe nuk ka qene kurre e mundur. Walter Mazzarri e ka aktivizuar sa here qe ka qene e mundur. Nuk ka qene i perfshire jo per arsye teknike, ashtu sic ka konfirmuar edhe Piero Ausilio. Sapo bomberi argjentinas ka marre veten fizikisht, ja ku eshte, ne fushe, 20,30,45 minuta. Me pas shanci prej titullari dhe rreth 75 minuta ne fushe. Nje prove bindese, nuk mund te themi asgje.

Me pas eshte vjen dhe fabula e 2 Sulmuesve. Mamma mia. Asnje nuk thoshte gje kur fitohej me Alvarez-Palacio. Me pas, sic ndodh gjithmone, sapo rezultatet fillojne te keqesohen, ja dhe polemikat. Dhe te gjithe trajneret. “Duhen dy sulmuesit!”, “Mentalitet Provincial, ketu jemi tek Interi: nuk ekziston te luash pa te pakten dy sulmues!”. Me vulgare se kjo nuk mund te behet. Dy sulmues, por kush? Milito ishte i demtuar, Belfodil pritej me shume, Icardi i demtuar. Milito eshte kthyer, ka luajtur shpeshhere me Palacion dyshen ne sulm, edhe atehere rezultatet mungonin. Ndonje gje tjeter per te shtuar?

Me pas vjen dhe shakaja e Milito-PO-Milito-JO. Fantastike. Nuk luan Milito dhe “Pse nuk e fut Militon!”, luan Milito dhe “Pse nuk e nxjerr Militon!”. Nuk mund te vazhdohet keshtu. E sikletshme.

Po per klanin e ASADO-s duhet te flasim? Zanetti luan gjithmone, pse? Po Cambiasso? Po Samuel? Mazzarri viktime e klanit argjentinas!”. Mire. Samuel, kthehet ne forme, eshte akoma nder me te miret e Serie A; Cambiasso eshte ulur edhe ne pankine, por ne ndeshjen kunder Romes nuk u dukte sikur ishte lojtar pensionist. Zanetti? Beh, vetem performancat dhe minutat e luajtura per kete sezon flasin vete. Do te ishte rasti i duhur sikur dikush te kerkonte falje.

Nderkohe, me kthesen e trendit pozitiv dhe me rikthimin e nje identiteti te mire te skuadres, nuk lexohen me krahasimet e Interit te Stramaccionit dhe paralelizmat ne klasifikim. Perballje ndaj gjithckaje me kot dhe pa kuptim. Nje loje perverse, nga te perhershmit.

Dhe kthehemi aty ku e lame: Po tani cfare do te shpikin per te krijuar pakenaqesi, per te krijuar se cfare eshte e drejte per te bere? Cfare do ti linde tjeter ne mendjen e tyre te keqe per te ndotur ambjentin Inter? Ah po, harrova: eshte gjithmone Kovacic

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.