Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 25, 2019

Scroll to top

Top

225 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Lautaro nje siguri. Mbrojtja…”.

NOTAT: Lautaro nje siguri. Mbrojtja…”.
Juxhin Nebiaj

HANDANOVIC 6,5 – I sakte ne goditjen me koke nga terrier, i pergjigjet edhe Marianos.

D’AMBROSIO 5,5 – Jep pershtypjen se i mungon forma, ka dhe 2 jave kohe per tu furnizuar me benzine e te jete gati per kampionatin.80’ ZAPPA pa note.

DE VRIJ 6,5 – Mire me Skriniar, te cilet cilesohen si muri zikalter, ne fakt ju mungon akoma shpejtesia. I sakte ne kontrollin e topit dhe vertikalizimet. 57’ RANOCCHIA 6 – Futet me grinte. Mer nje karton te verdh dhe tregon qe ka deshire te luaj.

SKRINIAR 5,5 – Ne veshtiresi nga shpejtesia e kundershtareve, sidomos ne 1 kunder 1 me Marianon.

DALBERT 5,5 – Kur e sheh qe gabon ne stopime dhe ndonje top te thjeshte, te vijne ndermend ato performancat e sezonit te shkuar. Nga krosi i tij vjen goli i Lautaros, me pak fat. Shkon edhe afer shenimit te golit ne nje rast por tifozet zikalter presin shume me teper nga ai.

GAGLIARDINI 6,5 – E nis me personalitet, gjithmone aty per te luftuar. 57’ VECINO 6 – Sot nje ndeshje normale e tij.

ASAMOAH 6,5 – Menjehere nje rikuperim topi dhe duartrokitje, ne pergjithesi nje ndeshje shume e mire: ka hapin dhe deshiren qe duhet. 69’ EMMERS 6,5 – I shpejte, qekur prek topin duket siguria e nje lojtari te madh.

POLITANO 6,5 – Disa shenja te mira, surprizues me precizionin e topit ne goditjet e tij. Levizje e bukur ne golin e Lautaros. 80’ RORIC pa note.

LAUTARO MARTINEZ 7 – Leviz menjehere shume shpejte, vuan disi agresivitetin e mbrojtesave te Lyonit te cilet edhe ndeshkohen me kartona te verdh. Goli ishte nje shperblim per ndeshjen dhe perpjekjet e tij.69’ SALCEDO 6,5 – Ka driblim e shpejtesi. Provon rrezikshem ne nje rast.

KARAMOH 6 – Shume vrap por pak gjera konkrete. 57’ JOAO MARIO 6 – Degjon kontestimet e tifozeve dhe ndihet ne veshtiresi.

ICARDI 6 – Disa kombinime te bukura me Lautaron, pjesa tjeter ne hije. Kapiteni nuk ka shperthyer ne kete faze pergatitore.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.