Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

311 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Presidenti i Federates i frikeson te gjithe: “Mbase Serie A nuk fillon dot ne 12 shtator, por mund te perfundojme duke nisur ne muajin tetor.”

Presidenti i Federates i frikeson te gjithe: “Mbase Serie A nuk fillon dot ne 12 shtator, por mund te perfundojme duke nisur ne muajin tetor.”
Inter Club Staff

“Ne fund te gushtit do te vendosen se kur do te fillojne dhe kur do te perfundojne kompeticionet kombetare.”

“Ne daten 30 jane takimet e kombetareve, ne 4 nje ndeshje, ne 8 nje tjeter. Me 12 shtator nis kampionati.”

“A ju duket dicka normale? Sepse mua nuk me duket keshtu. Por pervec se normale, nuk me duket si dicka qe mund te behet.”

Fjalet me lart i ka thene Presidenti i Federates Italiane te Futbollit, Gabriele Gravina i cili ka kritikuar fort daten e rinisjes se Serie A.

“Mendoj se forrmati duhet pare nga fillimi. Jemi te bindur se dicka mund te nderrohet per te miren e te gjitheve.”

“Te niset kampionati ne daten 19? Mbase edhe ne tetor mund te fillojme, pse jo. Do te vleresojme me kujdes kalendarin.”

“Serie A te kthehet ne nje kampionat me dy grupe dhe me playoff? Do te me pelqente, por nuk e di a do te shkojme ne kete drejtim.”

“Do te therritemi shume shpejt per te vendosur se cfare duhet te ndodhe me kampionatin duke nderthurur datat e ndeshjeve te kombetares. Por duke u nisur gjithmone nga ideja per ta nisur kampionatin me vone se 12 shtatori.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.