Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,729 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Hernanes, një shkëmbim me PSG për Lavezzi?

CdS – Hernanes, një shkëmbim me PSG për Lavezzi?
Rinor Sopaj

Koha e largimeve nga shtëpia e Interit, me ndjenjën që do të ketë shumë lamtumira. Një nga to, sipas Corriere dello Sport, mund të jetë ajo e Hernanes. “Për brazilianin, në dhjetor, kishte një interesim për të nga Paris Saint Germain, që më pas ka preferuar që të mos i vazhdoj bisedimet. Ka shumë mundësi, që klubi francez të rikthej interesimin këtë verë. Pastaj, me një mesfushë tashmë të pasur me kualitet dhe me Mancinin i cili vazhdon të mendoj për ëndrrën Yaya Toure, ish-lojtari i Lazios do të rrezikonte të kishte akoma edhe më pak hapësira respektivisht nga java e fundit. Një lamtumirë, megjithëse me gjysmën e zemrës, por që do të ishte zgjidhja më e mirë për situatën e tij. Kush e di ndoshta në bisedimet me PSG nuk do të mbetet jashtë as emri i Lavezzit?”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.