Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

452 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Roma-Inter, a do i japim nje cmim te arte Marottes? “Ai me vetem 12,5 milione euro mundi Romen: ja se si.”

Roma-Inter, a do i japim nje cmim te arte Marottes? “Ai me vetem 12,5 milione euro mundi Romen: ja se si.”
Inter Club Staff

Kur Beppe Maortta konfirmon se ne futboll kane shume rendesi idete dhe jo vetem parate, ai thote nje te vertete shume te madhe.

Ne fakt, mjafton qe te hidhen syte tek Interi dhe te ajo qe ndodhi ne kete vere te zikalterit per te vertetuar kete gje.

Por kjo u pa edhe diten e djeshme ne Olimpico kur Interi ka anulluar Romen duke fituar me rezultatin 3-0 ne Rome.

“Ka qene Calhanoglu, Dzeko dhe Dumfries ata qe kane rrezuar ne toke Romen e Jose Mourinhos diten e djeshme.”

“A e dini sa kane kushtuar per Interin keta? Vetem 12,5 milione euro ne total. Te gjitha keto te shpenzuara mer hollandezin.”

“Kjo per faktin se dy lojtaret e pare kane ardhur ne Milano me parameter zero dhe fale nje gjenialiteti te Marottes dhe Ausilios.”

“Bashke me turkun dje, ka qene deciziv dhe Edin Dzeko por edhe Denzel Dumfries. Dy te paret kane kushtuar zero euro.”

“Ndersa per te tretin jane investuar 12,5 milione euro. Interi nderkohe shikon afer edhe vendin e pare tashme, me nje merkato totalisht low cost.”

“Nderkohe, pas Roma-Inter nuk kane qene te paket ata qe kane menduar ti japin nje cmim Marottes qe me 12,5 milione euro ka sjelle ne Milano lojtare qe sjellin pike te arta ne shtepi…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.