Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

261 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sabatini shume i ashper: “I njihni ju apo nuk i njihni tifozet e Interit? Spalletti te behet gati sepse sot…”

Sabatini shume i ashper: “I njihni ju apo nuk i njihni tifozet e Interit? Spalletti te behet gati sepse sot…”
Inter Club Staff

Prezent ne studiot e Sport Mediaset, gazetari Sandro Sabatini ka folur per rikthimin e Luciano Spallettit ne Meazza per Inter-Napoli.

Ai ka dashur te ndalet te tema nese tifozet e Interit do e vershellejne apo jo ish-tranjerin e tyre qe sot eshte te Napoli.

“Ka shume kuriozitet per te pare se si do te pritet ai. Nderkohe, une dua t’ju bej nje pyetje: i njihni apo jo ju tifozet e Interit?”

“Ata kurre nuk kane vershellyer nje lojtar apo tranjer qe i ka respektuar. Une kurre nuk mbaj mend dicka te tille.”

“Spalletti te behet gati sot sepse ne Meazza do e presin shume mire. Me siguri njehere me mire se e kane pritur ne Olimpico…”

“Ne Rome i kane vene fajin se i ka dhene fund karrieres se Tottit, por ne Milano ka lojtare te Interit qe kane kaluar nder sezonet me te mira me te ne krye.”

“De Vrij, neser do te mungoje, por te tjere si Brozovic, Skriniar dhe Perisic kane qene fantastik me te si tranjer.”

“Pa harruar Lautaron, qe eshte futur gradualisht ne boten Inter fale Spallettit edhe pse kishte nje si Icardi perpara. Mendimi per te nga ana e tifozeve eshte shume i mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.