Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

1,025 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – M’Vila dhe Medel, te gjitha te rejat…

SKY – M’Vila dhe Medel, te gjitha te rejat…
Bujar Berishaj

Luca Marchetti i Sky jep me te rejat mbi tratativat e merkatos per Yann M’Vila dhe Gary Medel.

“Sot M’Vila ka qendruar ne Milano, ne pritje te faksit nga Rubin. Ai nuk do te kthehet ne Rusi, Inter ka bere cdo gje qe eshte dashur te behej. Nyja eshte qe ruset nuk duan te paguajne M’Vilan sic ka kerkuar ai ne rast largimi, dhe ne kete pike gjithcka luhet mes raporteve te M’Vila dhe Rubin Kazan.”

Per Medel: “Cardiff qe ka rene nga liga, vazhdojne me kerkesa te larta sepse kane paguar shume per te (13 milione, kurse Inter ofron 6-7), por klubi uellsian e di se nuk ka shume force ne tratative, dhe lojtari ka ne dore ceshtjen zikalter. Ne fund Cardiff do detyrohet te ul kerkesat. Konkurrenca eshte, por jane ekipet qe nuk e kane vleresimin e kilienit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.