Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 8, 2022

Scroll to top

Top

403 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport jep lajmin: “Inter-Nainggolan, ja hipoteza e se ardhmes: “Perpara shperthimit te Contes ishte krijuar ndjesia…”

Sky Sport jep lajmin: “Inter-Nainggolan, ja hipoteza e se ardhmes: “Perpara shperthimit te Contes ishte krijuar ndjesia…”
Inter Club Staff

Tranjeri i ri i Cagliarit, Eusebio Di Francesco ka shprehur fjale shume te rendesishme per Radja Nainggolan.

Ai po ben nje tentative per ta mbajtur ne Sardenje edhe ne sezonin e ri. Por ajo qe eshte e sigurt ne kete moment, eshte se mesfushori belg do te rikthehet tek Interi.

Veren e kaluar, Interi e shiti ne huazim per motive disiplinare, por tani do e riktheje ne Milano dhe me pas do te marre nje vendim te ri per te ardhmen e tij.

Ende nuk eshte vendosur asgje. Edhe pse, sipas asaj qe tregon Sky sport, behet gjithmone e me shume konkrete hipoteza qe lojtari te behet pjese e skuadres zikalter ne dispozicion te Antonio Contes.

Kjo, te pakten ishte si hipoteza me e mundur perpara shperthimit te Antonio Contes pas ndeshjes me Atalanten.

E ardhmja e teknikut aktual te Interit eshte ende per tu vendosur, duke pare se fjalet e perdorura nga ai ne Gewiss Stadium kane shkaktuar nje frakture te rendesishme me drejtuesit dhe klubin.

Por nese ai qendron, ndjesia eshte se Conte deshiron ta mbaje Nainggolan ne Milano dhe do te tentoje ta rivlersoje.

Edhe pse, sipas Sky Sport, nje lojtar si belgu per nga karakteristikat, mungon shume ne skuadren aktuale.

Ky eshte nje motiv me shume per te besuar ne qendrimin e tij tek Interi ne sezonin e ardhshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.