Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2020

Scroll to top

Top

559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportMediaset: “Te Interi ekziston nje person qe nuk deshiron qe Icardit ti permendet as emri ne Appiano.”

SportMediaset: “Te Interi ekziston nje person qe nuk deshiron qe Icardit ti permendet as emri ne Appiano.”
Inter Club Staff

Jane dite shume te rendesishme per te ardhmen e Mauro Icardit i cili ndodhet ne huazim tek Paris Saint-Germain.

Klubi francez ka nje klauzole aktive prej 70 milione eurosh per lojtarin, por qe deri me tani nuk ka pasur ndonje tentative zyrtare per te.

Deshira e PSG eshte qe ta mbaje lojtarin, por ne te njejten kohe ato po bejne tentativa per te ulur cmimin per shkak te pandemise.

Por sipas Sport Mediaset, Interi eshte nje ‘gur brenda ne kepuce’ per drejtuesit e Interit qe duan ta lene Icardin sa me larg ne te kaluaren e Interit.

Ne shtepine zikalter ne fakt sipas medias italiane, ekziston nje njeri qe per Icardin nuk deshiron te degjoje te flitet fare dhe as ti permendet emri.

Eshte pikerisht Antonio Conte, tranjeri zikalter qe i ka kerkuar drejtuesve qe Icardi te mbahet sa me larg skuadres duke i kujtuar veren plot me turbulenca ne 2019 ku skuadra ishte jo pak e shqetesuar nga lajmet e merkatos se Icardit.

“Ai eshte nje problem qe Conte nuk deshiron aspak te perballet dhe prandaj ka qene shume i qarte me Marotten: emrin e Icardit nuk dua ta degjoj me ne Appiano.”

Asgje personale e tranjerit me Icardin, por ai ne veren e kaluar eshte dashur te perballet me ceshtjen Icardi per jave me radhe ne nje kohe kur perqendrimi i vetem duhet te ishte pergatitja e sezonit te ri me Interin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.