Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

331 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Stefano Pioli habit: “Keto 32 jave kane treguar se Milani ka qene skuadra me e forte ne Serie A, por…”

Stefano Pioli habit: “Keto 32 jave kane treguar se Milani ka qene skuadra me e forte ne Serie A, por…”
Inter Club Staff

Milani meriton qe te arrije ne kater vendet e para ne Serie A. Kjo ka qene fjala e Stefano Piolit para ndeshjes se humbur dje me Lazion.

Ai ka dashur te karikoje njehere e mire Milanin perpara ndeshjes shume te rendesishme per garen e Champions League te cilen e humbi me rezultatin e thelle 3-0.

“Me siguri po, por keto 32 ndeshje te para kane treguar se sa madheshtor ka qene ky Milan ne krahasim me te gjithe.”

“Milani ka qene skuadra me e forte e Serie A por me perjashtim te Interit. Kemi qene skuadra e vetme qe kemi ngritur koke ndaj Interit per shume kohe.”

“Ne mund te luajme ne ndeshjet e fundit duke gjetur ambicje te ajo qe kemi bere ne te kaluaren dhe duke u perqendruar te objektivi.”

“Duhet te vazhdojme, jemi ketu jo per fat, por sepse e kemi merituar ne fushe. Tani duhet te vazhdojme te bejme Milanin.”

“Nese nuk do te arrihej Champions League do te ishte nje deshtim? Nuk mund te mendojme keshtu. Nuk duhet ta mendojme keshtu.”

“Kemi treguar se jemi teper te forte. Por duhet ta tregojme deri ne fund kete gje. Kam mbeshtetur gjithmone idene se shtate skuadra do ishin ne lufte per Champions.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.