Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

397 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Telefoot zbulon: “Marotta eshte hedhur ne sulm per nje super talent te Lille: ja detajet.”

Telefoot zbulon: “Marotta eshte hedhur ne sulm per nje super talent te Lille: ja detajet.”
Inter Club Staff

Interi me sa duket eshte shume aktive ne merkato edhe per emra qe nuk jane perfolur me pare per skuadren zikalter.

Sipas nje lajmi te fundit nga Franca, zikalterit flitet se jane hedhur ne sulm per super talentin e Lille, Boubakary Soumare.

Kete gje e tregon Telefoot, e cila flet se zikalterit kane arritur po ashtu edhe is Napoli, nje oferte per skuadren e Lille.

Skuadra franceze eshte pronarja e kartonit te Soumare, nje lojtar shume interesant, mesfushor, i lindur ne vitin 1998.

Boubakary Soumaré - Player profile 20/21 | Transfermarkt

Gjithmone siper Telefoot, lojtari po reflekton per keto dy oferta qe i kane ardhur nga dy klubet e Serie A (Inter dhe Napoli). Por tek Interi, Marotta e pelqen shume lojtarin dhe eshte pikerisht ai qe eshte hedhur ne sulm per te.

Soumare mund te jape nje pergjigje shume shpejt dhe ne baze te saj, Interi dhe Napoli mund te vazhdojne negociatat me Lille.

Keshtu, goditja e Interit per mesfushen e Contes mund te jete Soumare. Dinamizem dhe freski per repartin e mesfushes zikalter.

Ai eshte vetem 21 vjec dhe vleren ne merkato (sipas website Transfermarkt) e ka ne kete moment rreth 25 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.