Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,176 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vecino vazhdon te sjelle miliona per Interin: ja sa ka perfituar klybi nga UEFA pas fitores se djeshme pervec…

Vecino vazhdon te sjelle miliona per Interin: ja sa ka perfituar klybi nga UEFA pas fitores se djeshme pervec…
Inter Club Staff

Interi fiton ndeshjen e pare ne Champions dhe buzeqesh jo vetem per piket ne grup apo per fitoren shume te cmuar. 

Pas fitores se djeshme ndaj Tottenham Hotspur, buzeqesh shume edhe bilanci zikalter.

Pse? FcInter1908.it ka treguar arsyen:

“Keshtu, goditja me koke e Vecinos i kishte sjelle Interit qe ne muajin maj 38,9 milione euro fale fitores ndaj Lazios nga ku erdhi edhe kualifikimi ne Champions League  (sipas te dhenave te Calcio e Finanza).”

“Keto miliona natyrisht kishin te benin vetem me kualifikimin por Vecino nuk eshte ndalur me aq sepse fale golit te tij dje, Interi ka perfituar 2,7 milione euro te tjera.

Kjo eshte shifra qe secili klub fiton per cdo fitore ne grupet e Champions League.

Goli i Icardit e kishte ndalur Interin ne 900,000 euro, shifer e garantuar per nje barazim ne grupe.

Por 2,7 milione eurove natyrisht duhet ti shtojme edhe perfitimin e Interit nga ndeshja e djeshme me shitjen e 64,123 spektatoreve.

Perfitimi ne para nuk eshte bere ende i ditur nga Interi zyrtarisht, por me siguri behet fjale per disa milione euro.

Ne pak muaj, keshtu, mesfushori uruguajian me golat e tij i ka ‘dhuruar’ klubit zikalter bukurine e 41,6 milione eurove.

Buzeqesh Vecino, buzeqesh Interi, buzeqesh bilanci por mbi te gjitha, pas ndeshjes se djeshme, buzeqeshin edhe tifozet zikalter!

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.