Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,003 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Pa kuptim ai rezultat. Interi nuk e meritoi fitoren ne asnje moment. Ndeshja u vendos nga…”

“Pa kuptim ai rezultat. Interi nuk e meritoi fitoren ne asnje moment. Ndeshja u vendos nga…”
Inter Club Staff

Ne brendesi te editorialit te tij per Corriere dello Sport, Mario Sconcerti ka analizuar kthimin e rezultatit te pabesueshem te Interit ndaj Tottenham qe i ka dhene zikalterve fitoren e pare ne javen e pare te Serie A. 

Fjalet e Sconcertit nuk duken si te dikujt qe eshte gezuar per kete rezultat por as te nje gazetari te paanshem.

Ja fjalet e tij: “Ka qene nje kthim rezultati tashme i paparashikueshem, edhe pse i bukur, por i paparashikueshem.”

“Rezultati ishte pa kuptim. Interi nuk meritoi asgje deri tek avantazhi i Tottenham por deri ne ate moment nuk meritoi as te humbiste.”

“Zikalterit goditen porten e Tottenham vetem ne minutat e fundit kur u rrit ritmi.”

“Anglezet jane heronj te lodhur, lujane mire por dashurojne qe te shikojne here pas here dhe luajne sikur te ishte e gjithe akademia atje.”

“Interi ka bere nje ndeshje inferiore dhe qe me copeza ka qene e keqe.”

“Interi arriti te rezistonte shpesh here ne nje ndeshje qe teknikisht i iku prej duarve disa here. Por ne fund nuk fitoi per merite te saj, por per dy merita individuale te dy lojtareve te vetem.”

“Mendoj se ndeshja tregoi se si do te jete ky Champions kete sezon. Ndeshje me nje publik te gjere dhe skuadra jo perfekte, plot me limite dhe me shpresa per tifozet.”

“Interi ka vrapuar shume, por rralle here ka prekur top dy here rresht. Ka qene nje kundershtar jo produktiv per gati 90 minuta kunder nje skuadre angleze shume mire te pergatitur.

“Interi nuk ka qene nder me te mirat, por ka qene nje Inter me shume fat. Nje fat qe se ka pasur asnjehere kete kampionat.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.