Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Vendoset vendi, data dhe orari i finales Superkupes se Italise, Milan-Inter: “Ajo do te transmetohet ne…”

ZYRTARE – Vendoset vendi, data dhe orari i finales Superkupes se Italise, Milan-Inter: “Ajo do te transmetohet ne…”
Inter Club Staff

Me ne fund eshte vendosur gjithcka per sa i perket Superkues se Italise, ndermjet Inter dhe Milan, qe do te luhet ne mesin e Janarit.

Edhe pse vendi i kesaj ndeshje eshte bere me dije prej kohesh dhe te do te jete Riyad ne Arabine Saudite, po pritej nje konfirmim perfundimtar per daten dhe oren.

“Keshtu, ne menyre zyrtare gjtihcka eshte certifikuar nga autoritetet e Federates se Italise ne bashkepunim me ato te Arabise Saudite”.

“E ka bere me dije Lega Serie A sot nderkohe, qe ndeshja do te luhet ne pren 22:00 lokale, qe me ate europiane i bie te jete ora 20:00”.

“Kjo ndeshje do te luhet ne “King Fahd International Stadium” ne Riyad, kryeqytetin e Arabise Saudite.

Ndeshja do te transmetohet nderkohe nga Canele 5. Behet fjale per edicionin e 35 te Superkupes se Italise, e 12 ne total qe do te luhet jashte Italise.

“Arabia Saudite do te prese kete ndeshje per here te trete, pasi e ka pritur nje ndeshje te tille ne 2018 ku Juventusi fitoi 1-0 ndaj Milanit dhe ne 2019 fitoi Simone Inzaghi me Lazion e tij pikerisht kunder Juventusit”.

“E vetmja here kur Inter dhe Milan kane luajtur ne Superkupen e Italise ka qene ne 2011, kur kane luajtur ne Kinen e larget”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.