Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, klubi ka nje ide te “cmendur” per te zevendsuar Digitalbits? “Ne vendin e tyre mund te shkruaje ne fanelle”.

Inter, klubi ka nje ide te “cmendur” per te zevendsuar Digitalbits? “Ne vendin e tyre mund te shkruaje ne fanelle”.
Inter Club Staff

Inter duhet te zgjidhe nje problem shume te rendesishem qe ka te beje me sponsorin e saj ne fanellen e lojes.

Behet fjale per Digitalbits, qe do te zhduket nga fanella zikalter duke filluar nga janari, per shkak te mungeses se pageses nga ana e ketyre te fundit.

Gjithesesi, ende nuk eshte e sigurt se cfare do te vendoset ne fanelle, edhe pse Inter po mendon per nje ide “te cmendur”.

“Ne shtepine Inter ka qene dite mbledhjesh dhe idesh, sepse tashme ceshtja e sponsorit kryesor te klubit eshte teper e nxehte”.

“Behet fjale per fanellat qe Inter do te veshe deri ne fund te sezonit, dhe per kete ka pasur shume studime dhe sondazhe”.

“Nder shume idete qe jane hedhur, duket se ka nje qe lidhet me rrenjet e thella te Interit: ate te sloganit vellezer te botes”.

“Ideja e Interit eshte qe te mos e lere bosh vendin e sponsorit, por ne fanelle te shkruaje “I M INCLUSION” (Une jam perfshirje), per te luftuar keshtu racizmin dhe cdo lloj diskriminimi”.

“Prandaj, gjasat jane qe Inter ta nise 2023 me nje fanelle te tille, nderkohe qe Digitalbits tashme do te largohet perfundimisht nga skuadra zikalter dhe ceshtja me shume mundesi do te perfundoje ne gjyq.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.