Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,140 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Vietto: “Nuk me habit interesimi i Interit. Duhet te nxitojne sepse…”

Agj. Vietto: “Nuk me habit interesimi i Interit. Duhet te nxitojne sepse…”
Ardis
  • On 16/04/2014, 14:23

Ne mikrofonat e IlSussidiaro.net, Jorge Cysterszpiller, agjenti i te riut Luciano Vietto, flet per te ardhmen e argjentinasit ne pronesi te Racing Avallaneda, qe pelqehet shume nga Interi:

Vietto-Interi, eshte e vertete?  “Lojtari pelqehet nga shume klube italiane dhe europiane, nuk jam i habitur nga interesimi i Interit. Por per momentin nuk ka kontakte”.

Tani jo, por ne te ardhmen? “Gjithcka mund te ndodhe, jemi duke folur per nje djalosh me talent qe mund te beje shume mire ne cfaredo skuadre, edhe tek Interi”.

Jane interesuar klube te medha si Real Madrid per lojatarin? “Absolutisht po, Vietto vezhgohet vazhdimisht nga shume shoqeri te medha”.

Ne vere do te vije largimi i tij nga Racing? “Besoj se po, gjithcka varet nga ofertat qe do te vijne”.

Interi nese kerkon te marre lojtarin duhet te nxitoje… “Sigurisht, por jo vetem Interi, edhe klubet e tjera qe e ndjekin djaloshin duhet te permbysin konkurrencen qe e perseris eshte shume e madhe”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.