Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

443 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Mailinovskit zbulon gjithcka: “Interi eshte nje klub i madh. Por atje eshte nje tranjer si Conte qe…”

Agjenti i Mailinovskit zbulon gjithcka: “Interi eshte nje klub i madh. Por atje eshte nje tranjer si Conte qe…”
Inter Club Staff

Ne shtepine Inter ka nisur qe tani gjuetia per nje pasues se Christian Eriksen.

Pas nje pjese te dyte te sezonit te luajtur keq dhe nje fillim sezoni te luajtur perseri poshte pritshmerive, Antonio Conte ka kerkuar me sa duket largimin e lojtarit.

Nder emrat qe mund ta zevednesojne ate eshte pikerisht edhe ai i Ruslan Malinovsky, mesfushori ukrainas i Atalantes qe te dielen ishte kunder edhe ne ndeshjen e Bergamos.

Keshtu, Sergiy Serebrennikov, agjenti i lojtarit te lindir ne 1993, ka komentuar keshtu ne menyre ekskluzive zerat per nje interesim te mundshem te Interit per te.

“Kam lexuar shume gjera nga shtypi ne kete dite. Nuk e di ende nese Interi ka kontaktuar Atalanten, por per momentin une nuk kam folur me drejtuesit zikalter.

Cili eshte vlersimi i lojtarit?

“Per mua eshte e veshtire ta vendosim, por per kete duhet te pergjigjet vete skuadra e Atalantes.”

“Ata e kane blere dhe e dine kush eshte cmimi i duhur per ta shitur.”

Atalanta eshte nje pike arritje apo Interi mund te ishte nje kapercim me i madh ne karrieren e tij?

“Ruslan eshte i lumtur qe do te luaje me Atalanten. Ka ardhur vitin e shkuar dhe ka luajtur shume mire bashke me pjesen tjeter te skuadres.”

“Ai ben pjese ne projekt. Ka luajtur shume mire dhe per momentin nuk mendon per te ardhme ne klube te tjera.”

“Eshte i perqendruar tek Atalanta. Kur te kete dicka konkrete, do te ulemi per te folur me te dhe klubin e tij.”

“Interi eshte nje klub shume i madh. Me nje tradite shume te madhe dhe aty eshte nje tranjer si Antonio Conte qe per mua eshte nje tranjer shume i madh.”

“Mund te them vetem gjera pozitive per ta. Per momentin nuk ka asgje konkrete edhe per faktin se nuk do te ishte korrekte qe unte flisja keshtu per lojtarin qe menaxhoj qe nderkohe luan ne nje skuader tjeter.”

“Atalanta eshte nje klub korrekt dhe i organizuar mire si dhe profesionalisht jane shume mire. I respektoj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.