Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 22, 2019

Scroll to top

Top

977 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ancelotti dhe ai pasion i ‘cuditshem’ per… Interin: “Kur isha i vogel isha interist sepse…”

Ancelotti dhe ai pasion i ‘cuditshem’ per… Interin: “Kur isha i vogel isha interist sepse…”
Inter Club Staff

I intervistuar per La Gazzetta dello Sport, tekniku i Napolit sot, Carlo Ancelotti ka zbuluar pasionin e tij te madh per Interin kur ka qene i vogel. 

Ja fjalet e tij dhe pyetjet e gazetarit:

Sivori dhe Charles. Si femije, ne ndeshjen e pare qe pash ne stadium ishin ata dhe humbe mendjen pas tyre…

“Une u bera me Interin sepse kushuriri im qe kishte shkuar te punonte ne Milano nga fshati im me kishte sjelle dhurate bluzen e Interit kur isha vetem gjashte vjec.”

Kur ishim femije ne fakt Interi ishte skuadra me e forte qe ekzistonte?

“Hera e pare qe pash Interin ka qene ne 1970 kur erdhen te luanin ne Mantova.”

“Babai im mori me vete per te shkuar ne stadium po nuk gjetem dot bileta. Me tha: “Le te rikthehemi ne shtepi”, e une i thashe menjehere: “po cfare te kthehemi ne shtepi thua! Le te rrime ketu, te degjojme atmosferen”.

“Keshtu ndalova perpara nje dere ne stadium dhe vetem po qaja dhe ulerisja per bileten qe nuk bleme dot. Isha 11 vjec dhe ne fund te pjeses se pare roja tek dera me tha:

“nese pushon se qari do te le te futesh”. Ne ate ndeshje Interi fitoi 6 me 1. Pjesa e pare kishte perfunduar 0-0. Une i pash te gjithe golat, babai po me priste jashte…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.